Architekci Dorota Szlachcic i Mariusz Szlachcic ze studia arc2 odpowiadają za designerski budynek Afrykarium Oceanarium we Wrocławiu.

Dynamiczna polska metropolia, znana z najlepszego w kraju PR i niezwykle przyjaznej atmosfery, która tworzy unikalną w skali Polski jakość życia, wzbogaci się o designerską perełkę.

Nowy obiekt Afrykarium Oceanarium ulokowany na terenie najlepszego i największego ZOO w Polsce może stać się celem wizyt tylko i wyłącznie ze względu na wysoki poziom architektury, którą reprezentuje.

Minimalistyczna bryła budynku wpisuje się w otoczenie, nie dominując nad nim. W środku znajdziemy pięć sal, które przybliżają nam Afryką, z tamtejszą florą i fauną. Morski świat oceanarium imponuje. Nas intryguje jednak najbardziej spójność budynku z pobliską halą ludową i najwyższe standardy projektowe, które reprezentują polscy architekci z wielokulturowego i otwartego Wrocławia.

Wejście wita nas licznymi ekranami. Hol główny to informacje dotyczące bieżących wydarzeń w Afryce i ich konsekwencji dla przyrody. Budynek jest wypełniony naturalnym światłem słonecznym i pełny otwartych przestrzeni.

Poszczególne sale są wzorowane na afrykańskich ekosystemach. Znajdziemy tam zalane jaskinie, rzeki czy morskie głębiny. Liczne szklane tunele przybliżają nas do afrykańskiej przygody.

Już niebawem więcej informacji z zachodniej Polski.

Redakcja trendu.pl planuje relacje z najciekawszych lokalizacji zachodniej Polski. Odwiedzimy Wrocław i Poznań oraz Katowice, przybliżając miasta, które są coraz bardziej otwarte na najwyższej klasy design i coraz bardziej świadome tego, jak należy kreować przestrzeń publiczną.