Pininfarina to włoskie studio projektowe, które znamy przede wszystkim z najbardziej kultowych samochodów świata. Pininfarina to synonim włoskiego wzornictwa. Apogeum możliwości designerów stanowią projekty dla Ferrari. Czy ktoś z nas nie kojarzy klasycznego Ferrari Testarossa z lat 80. ?

Firma w XXI wieku mierzy się z nowymi wyzwaniami. Jednym z nich jest projekt luksusowego apartamentowca w Singapurze. Budynek, to widzimy już na wizualizacjach, będzie dla współczesnej architektury tym, czym dla motoryzacji są samochody Ferrari.

Singapur zyska nowy symbol. Światowa architektura otrzyma nowy punkt odniesienia. Włoski design przeżywa swoisty renesans. Po fali odrzucenia i zapatrzenia w skandynawski czy japoński minimalizm, włoscy spece od wzornictwa wracają do łask.

Budynek wyróżnia się tym, co charakterystyczne dla Studia Pininfarina.

Z zewnątrz dostrzeżemy podobieństwa z samochodami Ferrari. Charakterystyczne linie, forma czy kolorystyka. Widać wyraźny wpływ samochodowego wzornictwa.

Budynek, który będzie mierzył 102 metry, zauważymy dzięki charakterystycznej, falistej budowie.

Dynamiczny na zewnątrz obiekt cechuje niezwykła harmonia wnętrz. Pozorna sprzeczność jest tu uzasadniona. Ciepłe, pełne drewnianych elementów pomieszczenia są niezwykle przyjazne dla mieszkańców. Znajdziemy tu również skóry, które krezusi skojarzą z tymi, które zdobią wnętrza ich ukochanych Ferrari. Powstaje najbardziej luksusowy obiekt mieszkalny na kuli ziemskiej. Będziemy Państwa informować o postępie prac. Budynek będzie oddany za 5 lat. Czy zamieszka w nim choć jeden polski miliarder ?