Nowoczesny dom w Sao Paulo to projekt architekt Deborah Roig, zrealizowany zgodnie z wymaganiami klienta. Golfista wraz z rodziną mieli marzenie, aby zamieszkać w domu zbudowanym na skraju pola golfowego.

Deborah Roig musiała dokładnie przemyśleć rozwiązania wykorzystane przy budowie domu na działce, która ma trójkątną formę, wąską drogę dojazdową oraz jest zabudowana dookoła przez sąsiadujące domy.

Do postawienia budynku wykorzystano standardowe materiały przemysłowe, takie jak palony cement, stal o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne oraz kamienie. Powstał harmonijny projekt z modnymi detalami. Architekt, aby uczynić dom ekologicznym i samowystarczalnym, dodała do projektu ogrzewanie solarne i system ponownego użycia wody deszczowej.

Przestronne otwory okienne połączyły część wewnętrzną domu z częścią zewnętrzną, wpuszczając naturalne światło do środka. Dzięki temu pojawiła się otwarta przestrzeń, kompatybilna z otaczającą dom naturą.

Klasyczne materiały budowlane i nowoczesna architektura to we współczesnym budownictwie modne połączenie, wpisujące się w ponadczasowe trendy w architekturze.