Wietnamskie biuro architektoniczne Vo Trong Nghia (VTN Architects) zaprojektowało idylliczny budynek mieszkalny, sąsiadujący z parkiem i tworzący z nim jedną całość. Rezydencja stanowi naturalne przedłużenie otoczenia, a bujna zieleń parku pozornie wrasta w dom i przenika do jego wnętrza.

Dom jest jednym z najnowszych projektów mieszkaniowych o nazwie „dom dla drzew”. Brak zieleni w Wietnamie powoduje wiele niepokojących następstw, a architekci z VTN rozwiązują ten problem, tworząc „zielone kieszenie” w całym mieście.

Biuro architektoniczne VTN zaprojektowało rozległe, wypełnione światłem oraz roślinnością wnętrze. W fasadę budynku wbudowany został metalowy stelaż, po którym pnie się bluszcz, tworząc naturalną osłonę.

Przestrzeń życiowa na parterze otwiera się na ogród prowadzący do parku, natomiast najwyższe piętro znajduje się pod ogromnym świetlikiem z drewnianymi żaluzjami. Cieniowane światło dzienne przenika aż do najniższych poziomów mieszkania. Naturalne elementy takie jak rośliny i drzewa rozmieszczono w każdym zakamarku domu, oferując tym samym poczucie ciągłości parku i wnętrza.

Strategiczne rozmieszczenie zielonych elementów oraz idealne wpasowanie ich w przestrzeń mieszkalną, wspiera wentylację w budynku. Spacerując po mieszkaniu, można poczuć świeże powietrze przemieszczające się z salonu aż na najwyższe piętro budynku.

Dom połączony z naturą jest idealnym rozwiązaniem problemu małej ilości zieleni w mieście, a oprócz tego jest udanym przykładem nowoczesnej i modnej architektury.