Holenderskie biuro architektoniczne MVRDV wraz z deweloperem OVG Real Estate realizują kompleks „Ravel Plaza”. To nowy symbol miasta Amsterdam, który kreuje współczesne trendy w architekturze. Władze metropolii, poszukując wykonawców nowego kompleksu w biznesowej dzielnicy Zuidas, wybrały projekt, który oferuje wielofunkcyjną formę. Integracja niemal futurystycznej bryły z przyrodą imponuje, tworząc zupełnie nową wartość w przestrzenii miasta.

Kompleks oferuje zarówno przestrzeń biurową, jak również usługową i mieszkalną. Łączna powierzchnia ma wynieść od 50 000 do 75 000 metrów kwadratowych.

Winy Maas, jeden z twórców projektu, reprezentujący MVRDV koncentruje się na zielonym charakterze wielkich tarasów, widokach z budynku i unikalnej bryle kompleksu.

Klaas de Boer, dyrektor Zuidas, radny Rady Miasta Amsterdam twiedzi, że propozycja OVG zaprojektowana przez MVRDV to propozycja, którą wyróżnia śmiały wygląd. Jego zdaniem inwestycja to punkt zwrotny w rozwoju dzielnicy Zuidas jako miejsca życia, wykonywania usług i pracy.

Powstaje nowy symbol dynamicznego miasta. Pozycja obowiązkowa dla zwiedzających Amsterdam. Rekomendacja trendu.pl