DMAA – Delugan Meissl Associated Architects to zespół architektów innowatorów, który odpowiada za niezwykły projekt modularnego domu wykonanego z prefabrykatów.

To najbardziej zachwycająca realizacja architektoniczna tego roku. Nie dość, że budynek jest wykonany z polerowanej stali, która powoduje, że obiekt wygląda na nieistniejący, to całość można przemieszczać.

Idea transportu niewidocznego domu wynika z użytych tu materiałów. To tanie i łatwie do pozyskania prefabrykaty. Łatwość postawienia budynku w dowolnym miejscu wynika dodatkowo z jego modularnego i minimalistycznego, w sensie dosłownym i metaforycznym charakteru.

Budynek to zaledwie 14,5 metra długości oraz 3,5 metra szerokości.

Poszczególne części budynku łączymy ze sobą niczym klocki LEGO.

Tak dzieje się również z elementami, które są źródłem energii. Modularny charakter umożliwia łatwy rozwój obiektu poprzez dołączanie zewnętrznych elementów tj. zewnętrzne źródła energii, kominek czy sauna. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i możliwości finansowych.

Niewidoczny dom to zupełnie nowa filozofia tworzenia budynków, których nie ograniczają forma i przestrzeń. Podobnie jak modularne smartfony czy roboty LEGO możliwości rozbudowy są tu nieograniczone. Wynikają one z koncepcji, elastycznej struktury i minimalistycznej filozofii oraz materiałów, którymi są niezwykle tanie prefabrykaty.

Zachwycająca idea, która została zrealizowana. Rewolucja XXI wieku dokonuje się zarówno w przestrzeni technologicznej jak również mentalnej i politycznej. Egalitaryzm i koniec tradycyjnych hierarchii staje się faktem. Już niedługo wszyscy będziemy mieszkać w designerskich i tanich domach. Totalna rekomendacja trendu.pl