Paul le Quernec to architekt, który stworzył jeden z najbardziej designerskich obiektów edukacyjnych. To Niki de Saint-Phalle – Petits Cailloux.

Budynek o fantazyjnej formie mieści kompleks edukacyjny. To przedszkole i szkoła podstawowa. Obiekt zlokalizowano we francuskim Saint Denis.

Budynek nawiązuje do kształtu koniczyny, symbolizującej szczęście. Oryginalna bryła jest podzielona na sześć części. Trzy z nich umieszczono na zewnątrz. To wejście, plac zabaw i plac szkolny. Pozostałe elementy kompleksu to szkoła podstawowa, przedszkole i kawiarnia wraz z centrum rekreacji.

Budynek składa się z trzech skrzydeł. Poruszanie się po nim jest niezwykle proste, niemal intuicyjne. Przedszkole to trzy krągłe sale. Każda o innej wysokości, zależnie od grupy wiekowej. Do szkoły podstawowej trafimy wprost z głównego hallu. To część, którą wyróżnia oświetlenie dostarczane przez designerskie kule, zlokalizowane na ścianach i suficie.

Elewacja zmienia swoją formę. Wszystko dzięki wymiennym listwom. Niezwykle przyjazna architektura, która pobudza wyobraźnię, kreatywność i motywuje do nauki. Obiekt o wysmakowanej formie. Architektura na miarę XXI wieku.