Reinhold Messner to legenda światowego himalaizmu. Jako pierwszy dociera na Mount Everest bez dodatkowego tlenu i zdobywa wszystkie ośmiotysięczniki. Hołdem dla jednego z najwybitniejszych wspinaczy w historii jest designerskie muzeum ulokowane na szczycie Plan de Corones we włoskich Alpach.

To szóste muzeum poświęcone Messnerowi i najbardziej spektakularny budynek w górach, reprezentujący najnowsze trendy w architekturze.

Za projekt designerskiego, zapierającego dech w piersiach obiektu odpowiada studio najbardziej znanej współczesnej architekt. To Zaha Hadid, która firmuje projekt oryginalnej bryły i niezwykłych wnętrz. Muzeum Messnera to imponująca przestrzeń ekspozycyjna prezentującą dokonania i zdobycze światowej sławy himalaisty.

Muzeum zachwyca betonową strukturą, która jest wpisana w górski pejzaż. Obiekt poraża formą i harmonią z niemal baśniowym, alpejskim otoczeniem. Podziemna przestrzeń gości galerię, zewnętrzna oferuje niezwykłe widoki na najpiękniejsze góry Europy.

Ekspozycja opowiada historię wspinaczy na przestrzeni ostanich 250 lat, łącznie z dramatycznymi opowieściami rodem z Matterhornu, Cerro Torre czy K2.

Muzeum to trzy poziomy niezwykłej przestrzeni utrzymanej w organicznej konwencji typowej dla stylu Hadid. Niezwykła synteza skał, przeszklonych otworów, naturalnego światła i współczesnej, betonowej formy. Jeden z ciekawszych budynków ostatnich miesięcy. Totalna rekomendacja trendu.pl