Dom projektu architekta Jima Olsona z firmy architektonicznej Olson Kunding, w ciągu ostatnich dekad przemienił się z małej chaty w designerską perłę.

Obiekt współgra z otaczającym go krajobrazem. Wszystko dzięki stonowanej kolorystyce i palecie materiałów, z których został stworzony. Strategicznie umieszczone, przesuwne drzwi i okna oraz kopułowy świetlik nad sypialnią, odgrywają kluczową rolę dla wnętrz obiektu.

Modernistyczna konstrukcja, choć zbudowana prawie 60 lat temu, wydaje się niezwykle współczesna. Wszystko dzięki prostej bryle i rewitalizacji, zgodnie z panującymi trendami w architekturze.

Dom bazuje na prostych i łatwo dostępnych materiałach. Sklejka formuje ściany wewnątrz i na zewnątrz nieruchomości.

Stalowe kolumny wspierają belki z drewna klejonego, które podtrzymują odsłoniętą konstrukcję dachu. Jodłowe podłogi w środku przechodzą płynnie w zewnętrzną nawierzchnię tarasu, tworząc spójną całość.

Struktura domu obejmuje trzy stare drzewa, które wrastają poprzez otwory w tarasie i dachu. Duże okna integrują wnętrze z pobliską okolicą, co sprawia, że dom na zboczu wzgórza staje się niemal jednością z naturą i częścią lokalnego krajobrazu. Fenomenalna modernizacja, modne wnętrza i ponadczasowa architektura z rekomendacją trendu.pl