Nowatorski, znany z dbałości o szczegóły i wysokiej jakość krawiectwa dom mody Acne Studio ze Sztokholmu podbija nowe rynki. Teraz otwiera swoją siedzibę w samym sercu Korei Południowej, Seulu. Obiekt, w którym będzie się mieściło Acne Studio, został zaprojektowany przez brytyjską architekt, Sophie Hicks, która słynie z wyrafinowania w designie.

Budynek nawiązuje do współczesnych nurtów architektonicznych, prostoty i nowoczesności. Wykonany został z przezroczystych paneli pokrytych poliwęglanem. Dzięki temu zabiegowi światło padające do wnętrza, rozprasza się i miękko wypełnia przestrzeń.

Wygląd zewnętrzny budynku koresponduje z jasnymi i prostymi wnętrzami. Surowość betonu  i brak jakichkolwiek ozdób mogą przytłaczać, jednak jest to zabieg celowy, ponieważ goście skupiają swoją uwagę jedynie na prezentowanych wewnątrz kreacjach.

Swoistym „ociepleniem” betonowego wnętrza stała się zewnętrzna drewniana struktura. Wszystkie instalacje zostały umieszczone na dachu, by nie zakłócały atmosfery sterylnego obiektu. Odnosi się wrażenie, jakby miejsce było wprost odcięte od świata zewnętrznego.

Innowacyjne rozwiązania zastosowane w nowej siedzibie Acne Studio zostały przeniesione na sposób prezentowania powstających tam kolekcji. Ubrania nie będą wystawiane, wywieszane lub pokazywane na modelkach, lecz wyświetlane na tle połyskujących, metalowych paneli.