Villa Melana to wzorzec minimalistycznej, designerskiej bryły na miarę XXI wieku. Synergia przestrzeni, przyrody i światła. Użyte materiały tj. kamień, metal i drewno, czynią z rezydencji dom marzeń dla wszystkich, którzy chcą kreować trendy w architekturze.

Dom zlokalizowano na stromym zboczu w greckiej miejscowości Pera Melana. Za projekt odpowiadają architekci Valia Foufa i Panagiotis Papassotiriou.

Ascetyczna niemal forma budynku, którą determinuje prostokątny kształt idealnie koresponduje z lokalną przyrodą. Obiekt podzielono na trzy części. Każda z nich stanowi odrębną, zwartą całość. W rezydencji nie wyróżniamy głównego budynku. Odnajdujemy tu harmonię, która łączy stare i nowe wpływy w greckim budownictwie. Kamienna fasada i stromny dach z kominkiem wyrózniają realizację. Część mieszkalną zlokalizowano w środkowych partiach rezydencji. Dom wyróżnia patio, w którym odnajdziemy swoistą oazę dla odpoczynku. Na zewnątrz znajduje się niezbędny basen, który zdaje się zintegrowany z morzem. Biel Villa Melana nawiązuje do greckiej tradycji i tworzy spójność z pozostałymi budynkami greckiej miejscowości. Letnia rezydencja marzeń dla wielbicieli współczesnej architektury. Rekomendacja trendu.pl