Bejrut to najbardziej europejska, dynamiczna i tętniąca energią stolica świata arabskiego.

Liban to państwo w którym harmonijnie koegzystują przedstawiciele różnych kultur i religii. W stolicy powstał imponujący gmach. To centrum kultury, sztuki i mody na miarę XXI wieku. Projekt został zrealizowany przez fundację Aïshti.

Autorem bryły jest wybitny, brytyjski architekt David Adjaye. W centrum znajdziemy liczne butiki marek segmentu premium czy lokalnych designerów oraz imponującą galerię sztuki, w której wystawiono dzieła należące do rezydujących w Libanie krezusów.

Zewnętrzna elewacja obiektu nawiązuje do tradycyjnej arabskiej mozaiki.

Wnętrza imponują futurystyczną formą, przestrzenią i designerskim charakterem. Zwróćmy uwagę na sporych rozmiarów okna, które pozwalają delektować się widokiem dynamicznej metropolii.

W centrum oprócz przestrzeni wystawienniczej i handlowej znajdziemy kawiarnię, bar na dachu, restaurację i luksusowe SPA. Całość oferuje łącznie 35 000 m2 powierzchni.

Pierwsza wystawa w centrum została nazwana "New Skin". To prezentacja prac z prywatnych zbiorów, których właścicielem jest Tony Salamé.

To kolekcja ponad 2000 dzieł sztuki, w których należy wyróżnić rzeźby brytyjskiej artystki Alice Channer czy prace Agostino Bonalumi, Enrico Castellani i Piero Manzoni.

Bejrut przeżywa swoisty renesans. Najbardziej zachodnia stolica świata arabskiego przyciąga do siebie licznych inwestorów i ludzi świata biznesu oraz sztuki. W przeciwieństwie do Dubaju to miasto z historią i duszą. Nowe centrum podkreśla rosnący status metropolii.