Prezentujemy niezwykłe SPA. Obiekt został oddany już w 1997 roku. Mieści się w austriackim Bad Blamau. Znajdziemy tam nie tylko geotermalne czy saunowe ukojenie dla ciała i duszy, ale również architekturę samego Friedensreicha Hundertwassera.

Przypomnijmy, Hundertwasser to genialny, wiedeński architekt, malarz i performer, który żył w latach 1928 – 2000. Jego budynki są dla stolicy dawnej monarchii Habsburgów tym samym, czym budynki Gaudiego dla Barcelony. Kreator unikalnej przestrzenii jest uważany za kontynuoatora wiedeńskiej secesji.

Możliwość przebywania w przestrzenii zaprojektowanej przez genialnego architekta sama w sobie jest przywilejem. Jeżeli jest dodatkowo wzmocniona o przyjemności SPA, staje się jednym z najbardziej ekscytujących doznań psychosomatycznych.

Park termalny, który ulokowano w sercu austriackiej Styrii, to luksusowe spa i hotel oraz dzieło sztuki w czystej formie. Zachęcamy do wizyty w tej bajkowej, niemal onirycznej przestrzenii. Austria i Bawaria to miejsca, które powinny być częściej odwiedzane przez Polaków. Ilość atrakcji i jakość obsługi pozostają tam na niezrównanym poziomie. Nie sądziliśmy, że można łaczyć sztukę i przyjemności w taki sposób. W dawnej monarchii jest to jednak na porządku dziennym i nie dziwi nikogo. Absolutne “must see” w 2015. Rekomendacja trendu.pl