Na peryferiach wietnamskiego miasta da Nang, powstaje ośrodek SPA, który wyróżnia bambusowa sala konferencyjna.

Autorem designerskiego projektu jest Vo Trong Nghia. Kompleks to centrum medytacyjne, połączone z hotelem i strefą konferencyjną. Wypełniona harmonią przestrzeń, gwarantuje bywalcom optymalne warunki w procesie rozwoju fizycznego i psychicznego.

Sala stanowi połączenie nowoczesnej konstrukcji, z tradycyjnym materiałem budowlanym, typowym dla Wietnamu. To bambus, który stanowi coraz modniejszy budulec we współczesnych realizacjach budowlanych.

Właściwości plastyczne rzeczonego materiału, umożliwiają tworzenie unikalnych form. Naturalny budulec gwarantuje niezwykłą wytrzymałość wobec trudnych warunków atmosferycznych.

Bambus harmonijnie łączy się ze współczesnymi materiałami i formami. W opisywanym budynku zachwyca jego wpisanie w szlane fasady.

W konstrukcji obiektu zastosowano dwa rodzaje bambusa. Twardszy został użyty w kolumnach. Dłuższy i bardziej plastyczny posłużył do wykonania łuków.

Obiekt wyróżnia przestrzeń otwarta i część zamknięta. Prosty podział pozwala na dostosowanie obiektu do niemal każdego typu wydarzenia czy potrzeb gości.

Zwróćmy uwagę na znakomite podświetlenie budynku. Wieczorem designerska bryła zdaje się zachwycać jeszcze bardziej niż w ciągu dnia.

Obiekt, który kreuje nowe trendy w architekturze. Harmonijnie koresponując z przyrodą i czerpiąc z lokalnego budulca, nie stroni od współczesnych inspiracji architektonicznych. Pozycja obowiązkowa dla zwiedzających modny Wietnam.