Dubaj to jedna z najbardziej dynamicznych metropolii współczesnego świata. Miasto przyciąga najciekawsze projekty i innowacje. W efekcie powstają zupełnie nowe wartości architektoniczne. Jedną z nich jest pierwszy biurowiec wykonany w technologii druku 3D. W istocie to niewielkich rozmiarów obiekt o prostej, funkcjonalnej bryle.

Budynek oferuje 185m2 powierzchni.  Projekt wykonano dla chińskiej firmy Winsun. Znajdzie w nim swoją przestrzeń kilkunastu pracowników.

Konstrukcja przypomina designerski kontener. Co ciekawe nie tylko gipsowo-cementowe ściany zostaną wydrukowane na sześciometrowej drukarce 3D. Ten sam proces dotyczy elementów wykończenia i mebli ze szkła oraz plastiku.

Budynek powstaje w centrum Dubaju obok Muzeum Przyszłości, które zostanie oddane dla publiczności w 2017 roku. Biuro z drukarki 3D będzie gotowe w ciągu kilku tygodni. Prace są zaawansowane. W porównaniu do tradycyjnej budowy koszty, łącznie z drukiem 3D są mniejsze o 50% do 80%. Ilość odpadów jest mniejsza o 30 do 60%. Rewolucja w budownictwie i architekturze stała się faktem. Awangardą tego trendu pozostaje imponujący Dubaj.