Władze Kopenhagi zatwierdziły realizację projektu bramy na wodzie, autorstwa architektów z biura Steven Holl. Inwestycja obejmuje budowę dwóch wieżowców, połączonych ze sobą mostem, przeznaczonym dla pieszych. Imponująca kładka będzie zawieszona ponad 150 metrów nad poziomem wody. Zapewni mieszkańcom szybsze dojście do stacji kolejowej, znajdującej się na drugim stronie  brzegu.

Most charakteryzuje się łamaną linią, a jego kształt i sposób łączenia części nawiązuje symbolicznie do uścisku dłoni. Obiekt przypomina bramę osadzoną na wodzie, zlokalizowaną przy wejściu do zabytkowego portu.

Projekt „Bramy Kopenhagi” już w październiku 2008 zwyciężył jednogłośnie w międzynarodowym konkursie na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej. Z przyczyn ekonomicznych spektakularna budowa rozpocznie się dopiero w 2016.

W pierwszym z wieżowców znajdzie się ogólnie dostępna winda, która dowiezie mieszkańców na górę mostu, zaś drugi wieżowiec będzie się łączył z brzegiem bezpośrednim tarasem.

Rozwiązania architektoniczne zastosowane w projekcie łączą w sobie nowoczesny design, prostotę i funkcjonalność, tworząc użyteczną przestrzeń publiczną.