Prezentujemy unikalny projekt domu. Za realizację odpowiada japoński architekt Hidetoshi Sawa. Budynek zlokalizowano w pobliżu miasta Saitama. Istotą obiektu jest wszechobecne drewno. Wypełnia ono całą przestrzeń, łącznie z elementami wnętrz. To również budulec mebli czy kuchni.

Kolejny element, który determinuje realizację to wielkich rozmiarów okna. Naturalne światło, organiczne, lekkie drewno i minimalizm wpływają na niezwykle subtelny, designerski i unikalny charakter nieruchomości.

Wnętrza domu podzielono na dwie części. Część wspólną stanowią salon, kuchnia i antresola. Wymienione pomieszczenia gwarantują nieograniczoną sferę zabawy i komunikacji między członkami rodziny. Dla osób posiadających dzieci to niezwykle istotne.

Druga część drewnianego domu to prywatne pomieszczenia. Zaprojektowano je tak, aby zapewnić intymność i spokój właścicielom. Zwróćmy uwagę na panele okienne, które niczym lustro weneckie nie pozwalają nikomu z zewnątrz obserwować tego co rozgrywa się w środku.

Konstrukcję dostosowano do częstych w rejonie inwestycji trzęsień ziemi.

Architekt przyznaje, że podczas projektowania obiektu inspirował się podróżą do Afryki.

W efekcie powstał idealny budynek dla rodziny. Organiczna, designerska architektura, która kreuje współczesne trendy. Rekomendacja trendu.pl