Casa el Maqui to projekt, za który odpowiada biuro Gitc Arquitectura.

Zespół architektów, którzy rezydują w Chile stworzył ekologiczną, niemal organiczną wizję domu na miarę XXI wieku.

Obiekt zlokalizowany w chilijskim Quebrada el Maqui, wyróżnia harmonia ze światem przyrody.

Zwróćmy uwagę na drewnianą elewację, wielkich rozmiarów okna i oczko wodne w otoczeniu domu.

Organiczny charakter inwestycji wynika z lokalizacji. Dom znajduje się na terenie rezerwatu przyrody w pobliżu stolicy Chile, miasta Santiago.

Otoczenie gór i wybrzeża determinuje styl architektoniczny. To ekologiczny modernizm.

Twórcy projektu pogodzili wyrafinowane oczekiwania klienta i wymagania okalającej obiekt fauny i flory. Dom stanowi element otoczenia, nie naruszając jego tożsamości. Bryła harmonijnie wpisuje się w lokalny pejzaż nie starając się, nawet na chwilę nad nim dominować.

Dom tworzą dwie struktury. Naziemna, z przestrzenią mieszkalną i dolna, z częścią wspólną. W części mieszkalnej znajdują się otwarte, duże okna i sypialnie.

Konstrukcję oparto na drewnianych palach, które wkraczają na terytorium ogrodu. Budynek uzupełnia typowa dla regionu roślinność.

Część wspólną tworzą salon, kuchnia i jadalnia. Pomieszczenia można powiększyć otwierając szklane drzwi, które prowadzą na taras i do ogrodu.

Projekt wyróżnia użycie sporej ilości drewna. To zabieg, który podkreśla ekologiczny charakter inwestycji. Drewno występuje na zewnątrz i wewnętrz domu.

Pomieszczenia są jasne i przestronne. Całość dostosowano do potrzeb sześcioosobowej rodzinny.

To kolejny projekt, który wpisuje się w świat przyrody. Ekologiczny trend staje się standardem dla współczesnej architektury. Człowiek współczesny poszukuje utraconego kontaktu z przyrodą i tworzy nieruchomości podporządkowane jej prawom.