Adam Knibb to architekt, który odpowiada za modernizację i transformację garażu w designerski, minimalistyczny dom. To bliźniak, którego istotny element stanowi drewno cedrowe. Obiekt w harmonijny sposób wpisuje się w lokalne otoczenie i przestrzeń miejską. Bryła nawiązuje do współczesnych trendów projektowych. To budownictwo mieszkalne na miarę XXI wieku. Dom znajduje się w brytyjskim Winchester.

Bliźniak oferuje po dwa piętra dla każdego z właścicieli. Całość osadzono na pierwotnej strukturze z betonu, która pełniła funkcję garażu.

Wnętrza wyróżnia minimalistyczny, surowy, niemal skandynawski wystrój. To wzornictwo, które w wyraźny sposób sięga do świata organicznego.

Drewniana podłoga integruje wspólną przestrzeń, łącząc jadalnię, salon i kuchnię.

Połacie okienne zaprojektowano tak, by dostarczać jak najwięcej naturalnego światła. Okna dodatkowo służą minimalizacji utraty ciepła.

Zwróćmy uwagę na rozświetlone słońcem piętro, z dwiema sypialniami i biurem.

Pomimo skosów wnętrza wyglądają przestrzennie. Użycie naturalnych materiałów, z rzeczonym cedrem na czele wpływa na lekkość budynku. To dom, który znakomicie komponuje się z lokalnym budownictwem.

Współczesna architektura brytyjska, która kreuje trendy w architekturze.