Heneghan Peng to biuro projektowe, które zostało zakwalifikowane do zaprojektowania nowego gmachu Krajowego Centrum Sztuki Współczesnej w Moskwie.

Stolica Rosji to miasto, które skupia większość elit intelektualnych i biznesowych dawnego imperium sowieckiego. W praktyce konkurować z nim może jedynie Sankt Petersburg. Miasto, które może poszczycić się największą populacją aspirujących miliarderów na świecie nie może pozostawać w tyle za innymi metropoliami. Designerskie centrum sztuki to budynek, który w rosyjskiej stolicy musi zostać wzniesiony jak najszybciej.

Heneghan Peng rywalizuje z dwoma konkurencyjnymi biurami projektowymi. To hiszpańscy architekci z Nieto Sobejano Arquitectos i rosyjski MEL. Wizualizacje budynków, które znalazły się w ścisłym finale, prezentujemy poniżej. Dopraszamy się przy tej okazji o Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Nasza stolica przy całym dynamicznym procesie rozwoju wymaga sztuki współczesnej i architektury na najwyższym poziomie. W tym miejscu wolelibyśmy pisać o realizowanym Centrum w Warszawie, a pozostaje nam opisywać sytuację w stolicy Rosji. Bez komentarza.