Chiny to epicentrum współczesnego świata. Jeżeli poszukujemy najciekawszych realizacji współczesnej architektury, znajdziemy je w Państwie Środka. Jedną z najnowszych inwestycji, która znajdzie miejsce w podręcznikach współczesnej architektury jest realizowane w pobliżu Yinchuan, Muzeum Sztuki Współczesnej.

Obiekt stanowi element większego kompleksu kulturalnego. Realizacja ma miejsce na podmokłym obszarze, stanowiąc wyzwanie dla inżynierów i architektów. Bryła muzeum nawiązuje do przepływu czasu, który symbolizuje Żółta Rzeka. Budynek znajduje się tuż obok przepływającej Huang He.

Imponujący gmach nawiązuje do okalającej go przyrody. Inspiruje się wodą i erozją lokalnej gleby. Obiekt podzielono na dwie części.

Każde piętro oferuje po 2 galerie z wystawianymi dziełami sztuki współczesnej. Obok auli znajduje się zaplecze edukacyjne. To liczne biblioteki, sale wykładowe i restauracja serwująca oryginalną kuchnię chińską. Kompleks integruje artystów z całego świata, oferując liczne wydarzenia i możliwość prezentacji dokonań.

Konstrukcję wykonano z innowacyjnego betonu, który wzmocniono włóknami szklanymi. Muzeum jest odporne na ekstremalne warunki atmosferyczne. Jedna z najciekawszych realizacji architektonicznych współczesnego świata. Pozycja obowiązkowa dla zwiedzających Chiny. Rekomendacja trendu.pl