JAHN to amerykańskie biuro architektoniczne, które odpowiada za najciekawszą realizację ostatnich lat. Firma z siedzibą w Chicago, stworzyła nowy symbol stolicy Polski. Paradoksalnie to Cosmopolitan, a nie niedopracowany budynek autorstwa Daniela Liebeskinda, czyli Złota 44, stał się pretekstem do zainteresowania Warszawą przez światowe media.

Cosmopolitan to modernistyczna architektura z najwyższej półki. Budynek, który oferuje najbardziej luksusowe apartamenty w Stolicy Polski, jest dopracowany w każdym szczególe. Nie ma tu mowy o tanich materiałach czy półśrodkach.

To symbol nowej Warszawy. Jednej z największych metropolii współczesnej Europy, która zaraża niezliczonych przybyszów swoim dynamizmem i potencjałem oraz paradoksalnie poziomem rozwoju.

Warszawa jest czysta, nowoczesna, pełna młodych ludzi, inicjatyw społecznych i biznesowych. To miasto z amerykańską energią, w której wystarczy chcieć, aby odnieść sukces.

Miasto, które stało się w ostatnich latach przyjazne, zwrócone w stronę zapomnianej przez lata Wisły i po skandynawsku czyste, przy zachowaniu swoistej pamięci historycznej i poradzeniu sobie z traumą powstania i komunizmu.

Cosmopolitan oddaje ducha nowej, aspirującej i bogatej Warszawy. Budynek oferuje 236 w pełni wyposażonych apartamentów. Do tego powierzchnie handlowe i usługowe na parterze i trzy piętra powierzchni biurowej.

Czwarte piętro to przestrzeń integracji mieszkańców. Znajdziemy tam siłownię, saunę i jacuzzi.

Budynek znakomicie komponuje się z panoramą warszawskiego City i wpisuje w swoiste otoczenie, z synagogą i resztkami dzielnicy żydowskiej w tle.

Warszawa to miasto wielowymiarowe z licznymi centrami. Miasto, którego jednym z nowych symboli stała się perełka współczesnej architektury, opisywany powyżej budynek Cosmopolitan. Rekomendacja trendu.pl