Prezentujemy designerski dom. To projekt kultowego studia a69 z czeskiej Pragi.

Realizacja budzi skojarzenia z ikonicznym domem polskiego architekta Roberta Koniecznego. To Arka zlokalizowana w Brennej.

Podobnie do inwestycji na Śląsku Cieszyńskim, mamy do czynienia z dość trudnym terenem i integracją z zielonym otoczeniem.

Wejście jest mniej skomplikowane. To nie zwodzony most, ale poczciwe schody.

Designerską bryłę osadzono na terenie kamieniołomów, w których wydobywano granit.

Budynek spoczywa na 16 kamieniach, sprawiając wrażenie lewitowania nad ziemią. Stalową konstrukcję pokryto świerkiem. Nie zabrakło miejsca na obowiązkowe, wielkie okna, które stanowią transparentną, innowacyjną ścianę, która łączy domowników z zielonym otoczeniem.

Skromna elewacja koresponduje z białym wnętrzem. Amorficzna przestrzeń interioru nie tworzy uporządkowanej struktury, pozwalając delektować się przyrodą z dowolnej lokalizacji domu.

Podłogę wykonano z jedynego słusznego betonu. Żaden inny materiał nie pasuje do modnej bryły współczesnych, geometrycznych rezydencji.

Przestrzeń prywatną sypialni i łazienek, ukryto za murami.

Nienachalna, gustowna i przemyślana realizacja architektoniczna na miarę współczesnej Europy. Rekomendacja trendu.pl i kolejne miejsce pielgrzymek fanów współczesnej architektury.