Londyn wzbogacił się o kolejne centrum sztuki współczesnej. Damien Hirst to właściciel galerii. Za projekt odpowiadają architekci z Caruso St John.

Budynek to spełnienie wizji brytyjskiego geniusza sztuki współczesnej. Nowe centrum oferuje ekspozycję bogatej kolekcji, która stanowi własność artysty.

Inauguracja obiektu to wystawa prac jednego z wielkich reprezentantów sztuk wizualnych, który zmarł w 2011 roku. To John Hoyland, którego abstrakcyjne prace inspirują kolejne generacje wielbicieli malarstwa.

Prace artysty z okresu lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych uświetniają kolekcję właściciela galerii.

Nowy obiekt zajmuje połowę modnej ulicy Newport i mierzy 11 metrów wysokości. Dach najwyższej kondygnacji przeznaczono na ekspozycję sporych rozmiarów rzeźby.

Galeria jest zlokalizowana w bliskiej odległości Tamizy. Dotrzemy tam pokonując niewielki dystans od Tate Modern.

Dodatkową atrakcję stanowi modna restauracja, która pozwoli delektować się potrawami, których forma nawiązuje do wyrafinowych dzieł sztuki. Galerię zwiedzamy bezpłatnie. Pozycja obowiązkowa dla zwiedzających stolicę Zjednoczonego Królestwa. Totalna rekomendacja trendu.pl