Rezydencja w Republice Południowej Afryki została zaprojektowana przez Grega Truena.  Dyrektor biura projektowego SOATA z Kapsztadu stworzył projekt budynku przeznaczony dla swojej rodziny.

Cel był jasny -  Greg pragnie „stworzyć dom, który najlepiej wykorzysta teren górski i krajobraz dookoła, jednocześnie zasłaniając widok z ruchliwej ulicy i okolicznych mieszkań” Rezydencja znajduje się poniżej Lion’s Head (Lwia Głowa, szczyt górski), z widokiem na Table Mountains (Góry Stołowe), Signal Hill (Wzgórze Sygnałowe), miasto Kapsztad, góry Boland oraz region upraw winorośli w oddali.

Rezydencja o powierzchni 850 metrów kwadratowych z zewnątrz została pokryta naturalnymi skałami i kamieniami. Nie znajdziemy tu intensywnych kolorów czy akcentów, które łamią koncepcję stworzenia domu wpasowanego w krajobraz.

Aby odgrodzić strefę życiową mieszkańców od ruchliwej ulicy, ścianę frontową domu stanowi kamienny mur. Duże metalowe drzwi wejściowe otwierają się na mały hol połączony z ogrodem poprzez dziedziniec.

Najwyższy poziom designerskiego domu oferuje imponujące widoki. To tutaj zlokalizowano kluczowe pomieszczenia mieszkalne. Trzecie piętro oferuje kuchnię na planie otwartym, jadalnię i salon. Przestrzeń do pracy i sypialne znajdziemy się na drugim piętrze. Garaż, siłownia, kino i pokój gościnny ulokowano na parterze.

Każde piętro oferuje własne ogrody i dziedzińce. Odwrócony dach z przeszkleniami umożliwia delektowanie się widokiem szczytów Głowy Lwa i Góry Stołowej. 

Architektura krajobrazu została zaprojektowana przez Franchesca Watsona, architekta krajobrazu znanego z wyrafinowanych projektów w  Afryce Południowej, Północnej i na Seszelach. Modne wnętrze to projekt studia OKHA z Kapsztadu.