Konkurs Brytyjskiego Królewskiego Instytutu Architektury, za rok 2015 został roztrzygnięty.  Najwybitniejszy budynek, który powstał w bieżącym roku na terytorium Zjednoczonego Królestwa to szkoła dla dziewcząt Burntwood School. Riba Stirling Prize jest przyznawana od 20 lat. Autorem designerskiego arcydzieła jest biuro architektoniczne Allford Hall Monaghan Morris (AHMM).

Niezwykła bryła i asymetryczna fasada szkoły tworzą unikalną wartość. Obiekt kreuje najnowsze trendy w architekturze. Całość jest wpisana w istniejący kampus i okalające budynek tereny zielone.

Geometryczna forma nie dominuje nad pozostałymi budynkami, tworząc najbardziej intrygujący element struktury architektonicznej.

Zdaniem kapituły przyznającej nagrodę RIBA projekt szkoły stanowi ucieleśnienie wszystkiego, co najlepsze w nowej architekturze.

To nowoczesny design, zagospodarowanie istniejących budynków, zastosowanie materiałów pochodzących z recyklingu i integracja z przyrodą.

Paul Monaghan, Dyrektor Allford Hall Monaghan twierdzi, że projekty nowych szkół nie mogą pozostawać jedynie funkcjonalne i praktyczne. Muszą wyróżniać się współczesnym wzornictwem i być piękne. Nauka w takiej szkole wpływa na poczucie dumy jej uczniów i pozytywnie wpływa na samopoczucie nauczycieli.