Dom holenderskiego Waterstudio po raz kolejny udowadnia tezę o tym, że w świecie architektury i designu zasada mniej znaczy więcej determinuje najwyższą jakość.

Wyzwaniem zawsze są ograniczenia. W tym wypadku twórcy budynku mieli za zadanie stworzyć dom, który jest jednopiętrowy i maksymalnie transparentny.

Szkło i niska bryła oraz znaczna rozpiętość obiektu determinują jego styl.

Budynek wyłania się z bajkowego, niderlandzkiego pejzażu, niczym spełniony sen fanatyka minimalistycznego wzornictwa.

Miękkie, półokrągłe boki wydają się czerpać inspirację ze świata projektów Jonathana Ive i z całą pewnością przypadną do gustu fanatykom komputerów sygnowanych logo Apple.

Wszechobecne drewno, którego egzemplifikacją jest zewnętrzna fasada podkreślają ekologiczny, niemal organiczny charakter domu.

Szkło podkreśla transparentność i nowoczesność, które symbolizują kulturę Holandii i styl życia mieszkańców Królestwa Niderlandów.

Budynek harmonizuje z sąsiadującą z nim rzeką. Zdaje się być naturalnym elementem naturalnego otoczenia, nie dominując i nie strasząc ciężką formą.

Lekki, ultranowoczesny, doskonały. Wnętrze wpisuje się w minimalistyczną estetykę i styl. Świetna łazienka z designerską białą wanną, kameralna sypialnia i służący relaksacji taras stanowią kropkę nad i. Budynek roku 2015. Obiekt marzeń redaktorów działu architektura. Rekomendacja trendu.pl