Założyciel i dyrektor generalny firmy Fuseproject, Yves Béhar zaprojektował w pełni konfigurowalny, prefabrykowany system mieszkaniowy. Model został zaprezentowany na festiwalu Summit Fest w Los Angeles.

LivingHome YB1 opracowany pozwala na dopasowanie domu do wymagań i potrzeb właściciela. Można wybrać wielkość (od 250 do 1200 stóp kwadratowych), układ pokoi, linię dachu, rozmiar i lokalizację okien, a także materiał zewnętrzny z jakiego wykonany będzie dom.


System konstrukcyjny YB1 pozwala na wybór z szerokiego zakresu wewnętrznych układów. Moduły w pełni wyposażonych kuchni, salonów, sypialni mogą mieć różne rozmieszczenie w zależności od upodobań.

Modele domów optymalizujemy w zależności od klimatu otoczenia, w jakim są budowane. Oznacza to, że w cieplejszych miejscach można zbudować płaski dach, który pomieści panele słoneczne. Natomiast w rejonach górzystych decydujemy się na dach o odpowiednim kącie nachylenia, co umożliwi zsuwanie się śniegu.

Materiały, z których budowane są domy prefabrykowane, czyli między innymi drewno i panele włókno-cementowe zostały wybrane, ze względu na przyjazny stosunek dla środowiska. Wnętrze może być wyposażone w funkcje inteligentnego domu, które monitorują zużycie energii i wody oraz produkcję energii. Rekomendacja trendu.pl za modularny projekt, ekologię i innowacyjność.

YB1 kosztuje od 280 000$. Budowa zajmuje od 6 do 8 tygodni – od zamówienia, aż po ostateczną instalację.