Na początku tego roku miasto Agulo znajdujące się na wyspie Gomera (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania) powiększyło się o nowy punkt obserwacyjny „Mirador de Abrante”.  Punkt widokowy zaprojektował José Luis Bermejo Martin. Zlokalizowany on został 620 metrów nad poziomem morza. Możemy podziwiać stamtąd  niezapomniane widoki na Ocean Atlantycki i kawałek wyspy Teneryfa.

Podstawę budowli stanowi żelbetowa konstrukcja, zaakcentowana metalowymi panelami, które stanowią drzwi i profile ścienne. Niewątpliwą atrakcją budynku jest samo jego położenie, wysunięte 5 metrów nad krawędzią urwiska. Niecałe 200 metrów poniżej położna jest plaża, którą możemy oglądać z przeszklonego balkonu o przezroczystej podłodze.

Odwiedzający mogą na miejscu uzyskać niezbędne wiadomości w centrum informacji turystycznej oraz wypocząć w kawiarni. Resztę czasu można spędzić na oglądaniu otaczającej przyrody. Cała budowla sprawia wrażenie stabilnej i bezpiecznej, co osiągnięto poprzez zastosowanie specjalnego dodatku do betonu, który uszczelnia elementy konstrukcyjne. Niezaprzeczalnym atutem obiektu jest przede wszystkim jego wygląd, w którym dominują minimalizm, surowość i oryginalność. Aż zamarzył mi się taki punkt widokowy na Helu...