Misją trendu.pl jest inspirowanie naszych czytelników do świadomego stylu życia. Chcemy, abyście otaczali się designerskimi, choć niekoniecznie drogimi przedmiotami, otwierali na sztukę współczesną i podróżowali, nie tylko po to, aby wygrzewać swoje ciała, ograniczając się do zwiedzania plaż.

Tym razem zachęcamy do wizyty w stolicy Księstwa Monaco. Monte Carlo nie przestaje nas zadziwiać. Na czas przebudowy Place du Casino powstały tam designerskie pawilony, których nie powstydziłaby się niejedna metropolia. Oczyma wyobraźni widzę taką „czasową” realizację architektoniczną na Placu Defilad jako miejsce ekspozycji polskiej sztuki współczesnej czy wręcz siedzibę Muzeum Sztuki Współczesnej.

Pięć pawilonów powstało po to, aby znajdujące się przy głównym placu Monte Carlo butiki znalazły swoje miejsce.

Dwadzieścia jeden sklepów w designerskiej tymczasowej siedzibie potwierdza dbałość o interesy mieszkańców Monaco i szacunek dla świata biznesu.

W Polsce nikt nie raczyłby pomyśleć o takiej ochronie dla small biznesu. Niech o tym świadczy choćby los najemców lokali przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie, która całymi latami stanowiła plac budowy drugiej linii metra.

Autorem projektu designerskich butików jest rezydujący w Paryżu architekt, Richard Martinet.

Pawilony będą stanowił integralną część przestrzeni miejskiej Monte Carlo aż do 2018 roku.

Wykonane z aluminium stanowią ciekawy kontrapunkt dla zabytkowego otoczenia.

Pawilony to w istocie zintegrowane panele, które w niezwykle prosty sposób można zdemontować.

Już za cztery lata podziwiać będziemy odremontowany hotel i nowe budynki handlowe i biurowe. Monte Carlo nie przypadkowo jest ulubioną destynacją dla krezusów z całego niemal świata. Miasto idealne.