Projekt Jakuba Majewskiego i Łukasza Pastuszki z łódzkiej pracowni moomoo architects został wybrany na Najlepszy Dom Roku 2008. 

Projektanci z pracowni moomoo architects wygrali konkurs na najlepszy projekt domu jednorodzinnego. Konkurs organizowany jest przez miesięcznik "Dom & Wnętrze" cyklicznie od 2002 roku. „sq-house” - Dom Roku 2008 - ma powierzchnię użytkową 181 m2. Jest niezwykle prosty i nowoczesny. Jury zwróciło uwagę nie tylko na formę budynku, ale także na spójność założenia z konsekwentnie zaprojektowanym wnętrzem.

W niewielkim odstępie czasu, innym projektem domu - „s-house” - architekci zostali nominowani do nagrody House Of The Year 2008 - konkursu organizowanego przez najpopularniejszy portal architektoniczny świata - www.WorldArchitectureNews.com. Jednak z przyczyn formalnych nie mogli wziąć w nim udziału (dom nie został jeszcze ukończony).

„Cieszymy się każdym wyróżnieniem, ale nominacja do House Of The Year 2008 była dla nas wielkim zaskoczeniem. Jak na projektantów jesteśmy bardzo młodzi, jesteśmy dopiero na starcie, mamy po dwadzieścia kilka lat.” - mówi Jakub Majewski z moomoo architects.  

Moomoo architects to pracownia architektoniczna założona i prowadzona przez Jakuba Majewskiego (ur. 1983) i Łukasza Pastuszkę (ur. 1982), którzy zajmują się głównie projektowaniem architektonicznym, ale biorą także udział w powstawaniu pokazów mody, eventów. Stworzyli także własną lampy o nazwie qooqoo lamp, której premiera odbyła się na tegorocznej wystawie ŁÓDŹ DESIGN FESTIWAL.  

Jakub brał udział w międzynarodowych warsztatach architektonicznych w kraju i za granicą m.in. w Belgii i Niemczech. Łukasz ma za sobą stypendia i praktykę w biurach w Lozannie oraz Kopenhadze. Obaj są założycielami i głównymi projektantami pracowni moomoo architects, w której pracują również Tomasz Bieżanowski, Katarzyna Kazimierczyk i Weronika Popek. 

Projektanci z biura moomoo architects mają na swoim koncie kilkanaście wyróżnień i wygranych konkursów, m.in.:
- Projekt wnętrz sklepów Vobis (200 salonów w Polsce)
- Dom roku 2005 D&W „h-house” (II nagroda)
- New look ING Bank Śląski (II nagroda)