QANTAS może i mają swoje wzloty i upadki, ale nie powstrzymało ich to od tego, aby stworzyć najbardziej ekskluzywną poczekalnię lotniskową na świecie.

To eleganckie i nowoczesne pomieszczenie dla pasażerów pierwszej klasy na Sydney and Melbourne International Airports zaprojektował Australijczyk Marc Newson. Otwracie zaplanowano na 23 maja, ale już została ona uznana za ?najlepszą na świecie?.

Wybudowanie Qantas kosztowało 16.5 miliona dolarów i to widać, bo rzadko widzi się nawet tak luksusowe hotele. Menu przygotował jeden z najsłynniejszych kucharzy świata, Neil Perry. O spa, gdzie pasażerowie korzystają z zabiegów i masaży, prywatnych prysznicach, w których znajdziemy kosmetyki Payot i Kevina Murphiego, o bibliotece z najciekawszymi magazynami i książkami, o telewizorach plazmowych i Playstation3 - o tym wszystkim nie wspominamy. O komputerach z szybkim dostępem do Internetu - również.


John Borghetti, manager tego miejsca mówi: - obsługa i sprzęt na lotnisku będzie na poziomie 5 gwiazdkowych hoteli i restauracji.


Teraz już wiemy, czemu podróżowanie pierwszą klasą jest tak drogie.