Czy szukacie koncepcji na długi weekend majowy ? Jeżeli jesteście fanami industrialnej architektury, minimalizmu, najwyższej klasy designu i luksusu, nie musicie już dłużej szukać.

Ekipa trendu.pl rozpoczęła cykl weekendowych rekomendacji. Udaliśmy się „incognito” do nowego hotelu, który znajduje się niedaleko Łodzi, w Pabianicach.

To przemysłowe miasto, z którego do Łodzi dostaniemy się tramwajem i które zachwyca nas przemysłowym charakterem, który stanowił tło do realizacji Ziemi Obiecanej Andrzeja Wajdy.

Łódź i okoliczne miejscowości choć nadal zaniedbane w stosunku zarówno do miast zachodniej, jak również wschodniej Polski, nie przestają nas inspirować.

Jesteśmy oddanymi fanami loftów i budynków poprzemysłowych, które coraz śmielej są rewitalizowane zarówno w Łodzi, jak również na Śląsku czy innych poprzemysłowych rejonach Polski.

Od Żyrardowa aż po Katowice napotkamy liczne przykłady udanej transformacji starych fabryk. Jedną z najlepszych jest Fabryka Wełny. To kameralny, ekskluzywny hotel, który mieści się w centrum Pabianic.

Na wstępie wita nas przemiła obsługa, która nie ma nic wspólnego z chłodnym serwisem w sieciówkach lub obleganych destynacjach Warmii i Mazur. Od początku czujemy się ekskluzywnie i niezwykle miło.

Zaskakuje minimalistyczny hall z recepcją i windą oraz znajdujące się obok kameralne restauracja i drink bar / winiarnia.

W hotelu znajdziemy jeszcze niezwykły basen, którego wnętrze można również podziwiać zza szyb na korytarzu, przeszklone sauny – fińską i parową oraz jacuzzi. Już niedługo, zdaniem recepcji od czerwca pojawi się luksusowe SPA i kręgielnia. Jedyna uwaga, którą można mieć do obsługi hotelu jest zmiana temperatury sauny fińskiej. Dla nas było w niej zbyt zimno. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami ekspertów od saunowania.

Kuchnia jest znakomita. To połączenie najlepszych lokalnych smaków, wszystko jest organiczne i ultra świeże, z bardzo nowoczesnym stylem gotowania. To jedna z lepszych restauracji hotelowych, w których gościliśmy, a regularnie testujemy nowe obiekty hotelowe w całej Polsce. Śniadanie zachęca nas kuchnią śródziemnomorską. Nigdzie indziej nie znajdziemy takiego bogactwa przystawek, zwanych z tureckiego Mezze i tak znakomitą latte.

Pokoje łączą cechy najlepszego designu z luksusem i wielkością obiektów poprzemysłowych. Wysokie pokoje w niczym nie przypominają tych, które znamy z sieciówek czy typowych polskich hoteli. Całość wieńczy minimalistyczna łazienka, w której znajdziemy znakomite organiczne kosmetyki i obrazy młodych, polskich artystów, które czynią każdy pokój swoistym, designerskim dziełem sztuki.

Póki co obiekt nie jest zbyt popularny, marzymy o tym, aby kameralność pozostała, życzymy jednak właścicielom większej ilości gości. Rekomendacja trendu.pl. Weekendowa destynacja dla fanów dobrego designu, luksusu i stylowych wnętrz. Obiekt, który docenią wielbiciele tego co najlepsze w polskiej architekturze.