Na terenie Waddesdon Manor, posiadłości należącej do rodu Rothschildów, najbogatszej rodziny bankowej w Europie powstaje niezwykła rezydencja. To monolityczny Flint House. Projekt zlecono architektom Skene Catling de la Peña. Obiekt miał zostać pierwotnie przeznaczony dla kuratora archiwum, ostatecznie budynek ma służyć rodzinie.

Wyrafinowana nieruchomość została perfekcyjnie wkomponowana w wiejski, idylliczny krajobraz Anglii. Pracownia Skene Catling de la Peña staneła na wysokości zadania, tworząc ekskluzywny dom na miarę XXI wieku. Dom składa się z 3 sypialni, jadalni, biblioteki i kuchni.  Krajobraz i architektura pozostają w tym projekciepowiązane.

Elewację budynku wykonano z krzemienia, który w dużych ilościach występuję na polach uprawnych. Warstwy kamienia ułożono od najciemniejszej do najjaśniejszej. Dom zdaje się wydobywać z ziemi do nieba. Schodkowy dach z lastriko, pozwala delektować się imponującymi widokami.  Flint House to bryła, która korzysta z otoczenia przyrody, tworząc unikalną wartość w architekturze i wiejskiej przestrzeni. Projektanci stworzyli współczesny obiekt, którego niemal każdy element czerpie z walorów krajobrazu. Esencja brytyjskiego stylu na miarę architektury XXI wieku.