Wiemy, że aby korzystać z uroków geoterm czy saun, nie musimy już jeździć poza granice Polski.

Takie miejsca jak Termy Bania czy Termy Bukowina zyskują stałe grono wielbicieli. Dysponujemy również coraz bardziej wyrafinowanymi miejscami do saunowania, gdzie trendy wyznaczają Termy Rzymskie w czeladzkim Pałacu Saturna.

W dalszym ciągu daleko nam do designerskiego wyrafinowania i specyficznych rytuałów, które znajdziemy w Austrii czy Szwajcarii. Ośrodek Aqua Dome to miejsce, które wyznacza zupełnie nowe standardy i nie pozostawia wątpliwości, gdzie znajdziemy najbardziej wyrafinowane termy i sauny w Europie.

Kultura saunowania czy spędzania czasu podczas zażywania kąpieli geotermalnych łączy się przecież z tradycją Habsburską. Austriacy i Węgrzy upodobali sobie tę formę spędzania czasu wolnego, wybierając ją spośród bardziej męczących dyscyplin sportowych. Czyż może być bowiem coś bardziej przyjemnego niż zanurzanie ciała w gorącej wodzie i doświadczenie spadających płatków śniegu prosto na nasze głowy ? Czy może być wreszcie coś lepszego niż spędzanie czasu na rytuałach saunowych, zwanych Aufguss ? Jeżeli nie macie nic lepszego do roboty w ten kolejny długi weekend, zachęcamy do wyjazdu do Austrii.

Aqua Dome Thermal Resort to alpejski ośrodek, który ujrzycie z daleka.

Położony pośród zapierającego dech w piersiach krajobrazu wyróżnia się kanciastymi formami i charakterystycznymi stożkami oraz kopułami.

Miejsce przeznaczono dla 350 tysięcy gości rocznie, pomimo to czujemy się w nim kameralnie i iście alpejsko. Otaczają nas piękne widoki i znakomicie zaprojektowane pomieszczenia. Od basenów termalnych aż po sauny, serwujące alpejskie pejzaże zza szyby.

Trzy zewnętrzne baseny umieszczono w obiektach przypominających misy, które zdają się lewitować nad powierzchnią ziemi, czyniąc pobyt na termach doświadczeniem iście mistycznym.

Znakomita architektura, która łączy naturalne materiały, tj. drzewo czy górskie kamienie, z wyrafinowaną i dość odważną formą architektoniczną.

Łączna powierzchnia basenów termalnych w Aqua Dome to 2200 metrów kwadratowych. Do tego kompleks saun i hotel. Nie wiem, jak Wy, ale ja pakuję walizki i wyjeżdżam na weekend do Austrii...