Ibda odpowiada za realizację niezwykłej przestrzeni kreatywnej. To inkubator sztuki w Dubaju. Obiekt przeznaczono dla artystów i designerów. Kompleks gości rozmaite wydarzenia artystyczne, wystawy czy konferencje.

Budynek powstał w rekordowym okresie ośmiu miesięcy. Hai d3 w spójny sposób wpisuje się w artystyczną dzielnicę Dubaju. Konstrukcję wykonano z kontenerów towarowych.

Oryginalna forma pozwoliła na realizację inwestycji w rekordowym czasie. Centrum ma charakter modularny. Można je w łatwy sposób zdemontować i przewieźć w dowolne inne miejsce. Układ to otwarta przestrzeń, w której znajdziemy galerię, liczne pracownie, powierzchnię handlową czy pokoje do modlitw i medytacji.

Unikalne wieże wchodzą w interakcję z podmuchami wiatru, co potęguje kreatywną, wypełnioną zmianą atmosferę. Wiatr jest wykorzystywany do chłodzenia dziedzińca.

W mniejszych kontenerach zorganizowano część sanitarną i magazynowo-administracyjną. Możliwość aktywnego wypoczynku jest możliwa dzięki dizajnerskim huśtawkom. Idylliczny obraz całości dopełniają tereny zielone.

Dubaj wkracza w okres kreowania swojej tożsamości. Kreatywna przestrzeń to istotne miejsce w którym rodzi się nowy duch metropolii. Pozycja obowiązkowa dla zwiedzających imponujące miasto w Emiratach Arabskich.