Na terenie kampusu w Cupertino w Kalifornii powstaje nowoczesny budynek badawczy, zaprojektowany przez brytyjskiego architekta Normana Fostera. Biuro o powierzchni 260 tysięcy metrów kwadratowych w założeniu ma pomieścić ponad dwanaście tysięcy pracowników. Na terenie obiektu znajdzie się sala konferencyjna na tysiąc osób.  Budynek przyjazny środowisku energię będzie czerpał z wybudowanej w okolicy elektrowni. Twórcy projektu zamierzają postawić na źródła odnawialne.

Dziś możemy oglądać prace budowlane z latającego nad kampusem drona Phantom 2. Widok z lotu ptaka robi ogromne wrażenie. Ośmiominutowy film został nakręcony dzięki zamocowanej na dronie kamerze GoPro.
Stefan Behling, architekt z biura Foster and Partners, odpowiedzialnego za projekt, podsumował budynek jako "jeden z najbardziej zrównoważonych dla środowiska, jakiego nie znajdziemy nigdzie na świecie."

Konstrukcja w kształcie okręgu posiada centralny dziedziniec, otoczony zewsząd terenami zielonymi. Na zdjęciach lotniczych widać ogrom przedsięwzięcia. Kampus przypomina nieco statek kosmiczny. Kampus Apple 2 znajduje się na 176-hektarowej działce w mieście South Bay 60.000 – w okolicy, w której kiedyś królowały HP i Compaq.