Prezentujemy przykład niezwykle innowacyjnej architektury rodem z Korei Południowej. To prezydenckie archiwum, które zawarto w designerskiej bryle. Realizacja to efekt kolaboracji Samoo, ze specjalistami z Kunwon i architektami z ABLine.

Budynek wpisuje się w rządowy plan zagospodarowania miasta Sejong. Kreujące nowe trendy w architekturze archiwum, wpisuje się w otoczenie pobliskiego jeziora i atrakcyjne tereny zielone. Unikalny obiekt wyróżnia kształt kostki złożonej z sześcianów. To nawiązanie do pieczęci, którą Prezydent Korei Południowej podpisuje oficjalne dokumenty. Budynek wykonano ze szkła i kamienia. Organiczny i samowystarczalny energetycznie zachwyca nie tylko formą, ale też innowacyjnymi rozwiązaniami.

Zewnętrzna warstwa poprawia wydajność energetyczną. Wszystko dzięki dedykowanym rurkom chłodzącym, które działają niczym klimatyzacja. Ogrzewanie zapewniają panele solarne. Oświetlenie to zasługa licznych diod LED, zintegrowanych z panelami słonecznymi.

Budynek wieńczy zielony dach, który podkreśla ekologiczny charakter bryły. Jedna z pereł architektonicznych współczesnej Azji. Pozycja obowiązkowa dla zwiedzających Koreę Południową. Rekomendacja trendu.pl