W Szanghaju, który obok takich metropolii jak Doha, Seoul czy Dubaj stanowi centrum nowego świata powstaje kolejne, ikoniczne miejsce.

Budynek L’avenue to bryła inspirowana wodospadem. Znajdziemy tu liczne nawiązania do organiki i kultury chińskiej. Obiekt stanowi siedzibę luksusowych butików najbardziej prestiżowych marek modowych świata.

Autorem modowego centrum jest zlokalizowane w Hong Kongu biuro architektoniczne Leigh & Orange. Projekt powstał na zamówienie Aoki & Associates.

Niezwykły obiekt oferuje 28 pięter. Warto dodać, że liczba 8 ma w kulturze chińskiej wartość magiczną i zwiastuje sukces.

Oprócz sklepów segmentu premium w ekskluzywnym centrum znajdą się biura. Do budowy wykorzystano modny żelbeton, liczną ceramikę i glazurę. Zgodnie z zasadami Feng Shui budynek jest obły, co ma nawiązywać do życiodajnych kształtów kobiecego ciała.

Dynamiczny, inspirowany przyrodą, energetyczny i luksusowy L'Avenue to symbol Szanghaju. Jedna z ikon najbardziej dynamicznej metropolii współczesnego świata. Potwierdzenie rosnącego statusu Chin. Pozycja obowiązkowa dla zwiedzających imponującą metropolię. Rekomendacja trendu.pl dla jednego z ciekawszych budynków ostatnich miesięcy.