Włoski architekt, Stefano Boeri zaproponował budynek „oklejony” roślinnością. Projekt zakłada wykorzystanie najnowszych trendów w architekturze i wkomponowanie zieleni w obiekt. Leśny wieżowiec ma stanąć w Lozannie w Szwajcarii i stać się integralną częścią otoczenia. W wieżowcu zostanie zapewniony mieszkańcom kontakt z przyrodą, który jest dość mocno ograniczony w rejonach silnie zurbanizowanych.

Prezentowany projekt budynku nawiązuje w swojej specyfikacji do podobnego obiektu, powstałego już w Mediolanie. Planowana data rozpoczęcia zielonej inwestycji w Szwajcarii to 2017, nie wiemy natomiast, kiedy budynek zostanie oddany do użytku.

Leśny wieżowiec ma osiągnąć wysokość 117 metrów. Na wystających, kwadratowych tarasach zostanie posadzonych ponad 100 drzew. Mieszkania oprócz wbudowanej w swoją strukturę zieleni, będą charakteryzowały się niesamowitym widokiem na sąsiadujące Jezioro Genewskie. Wieżowiec będzie co prawda górował nad otaczającym go krajobrazem, ale jego design i niejako naturalna, zielona pokrywa idealnie wpasują się w otoczenie.