Lodowa Kopuła Bolshoy to przykład udanego obiektu, którym mogą raczyć się uczestnicy i kibice podczas Zimowej Olimpiady Soczi 2014.

Elipsoidalny obiekt przeznaczony na 12 000 osób nie jest architektoniczną innowacją na miarę prac Fostera czy Hadid. To poprawne rzemiosło, które powinno spełnić swoją funkcję podczas tak dużej imprezy sportowej, jaką niewątpliwie jest Olimpiada Zimowa.

Architekci inspirowali się strukturą Jajek Faberge, które symbolizują przepych swoisty dla rosyjskiej klasy panującej i posiadającej.

Lokalizacja kopuły zachwyca. Budynek mieści się jedyne 300 metrów od Morza Czarnego, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym i fascynującym. Pofałdowana szyba zdaje się zderzać z morską bryzą, co w połączeniu z górskim pejzażem Kaukazu tworzy obraz, który pozostaje w pamięci na długo.

Obiekt wyróżnia bogactwo zastosowania diod LED, które są składową paneli aluminiowych pokrywających stadion.

Łączna powierzchnia kopuły to niebagatelne 31 475 metrów kwadratowych.

Do tego niezwykłe wrażenia świetlne w środku i wysokiej klasy, różnokolorowe fotele, które pozwalają delektować się olimpijską rozgrywką na najwyższym poziomie.

Przykład udanej architektury, która znakomicie koegzystuje z otoczeniem niezwykłej przyrody. Góry i morze w tle dopełniają uroku obiektu. Warto być w Soczi choć raz.