Chińscy architekci nie przestają nas zaskakiwać. Już niedługo zostanie otwarty ekskluzywny hotel w kamieniołomach, który będzie miał aż 16 pięter pod poziomem gruntu.

InterContinental Shimao Shanghai Wonderland

Niestandardowa lokalizacja - była kopalnia kamienia - dodaje tylko uroku przyszłemu kompleksowi. Songjiang jest położony 45km od Szanghaju. InterContinental Shimao Shanghai Wonderland to nie tylko hotel, ale i park rozrywki. Unikalna budowla będzie miała 19 pięter, w tym 3 nad powierzchnią ziemi. W hotelu znajdować się będzie 380 ekskluzywnych pokoi, gdzie za noc trzeba będzie zapłacić od 300 $. Nie zabraknie salonów SPA, sal konferencyjnych, basenów, siłowni. Ludzie poszukujących mocniejszych wrażeń będą mogli skoczyć na bungee, czy też wspinać się na ściankach. Na samym dnie powstanie jezioro o głębokości 20m, gdzie znajdować się będzie przystań dla jachtów i kilka restauracji.

InterContinental Shimao Shanghai Wonderland

Warto zwrócić uwagę na to, że całość kompleksu ma w jak największym stopniu wykorzystać  energię naturalną. W tym celu ściany hotelu pokryte będą panelami słonecznymi, a cały obiekt będzie obfitować w zieleń.

InterContinental Shimao Shanghai Wonderland

Kamieniołomy zostały wykupione w 2006 roku przez firmę Shanghai Shimao Property Group, i postanowiła zaufać brytyjskiemu biurze Atkins, które zaprojektowało m.in. bardzo znany Al Arab w Dubaju. Budowa rozpoczęła się miesiąc temu. Kosz projektu szacowany jest na ok. 555mln $, a data ukończenia na przełomie 2013/2014 roku. Czy InterContinental Shimao Shanghai Wonderland okaże się kolejnym chińskim sukcesem ? - dowiem się już wkrótce.

InterContinental Shimao Shanghai Wonderland

 

źródło zdjęć: www.cnngo.com

 

Autor: Patrycja Marszałek