Północne Włochy to zupełnie inna Italia. Uprzemysłowiona, pełna blichtru, najwyższej klasy designu i technologii. Biznesowo-modowe centrum kraju, które wytwarza większość PKB kraju pasty i Ferrari.

Nieprzypadkowo to na północy Włoch powstają imponujące, porażające świadomością wzornictwa projekty. Tym razem prezentujemy niezwykłe domy, które stanowią esencję minimalizmu, naznaczoną piętnem oryginalności.

Minimalistyczna, niezwykle prosta i atrakcyjna forma budynków zostaje złamana obecnością luster, które nadają im zupełnie nowego, niemal metafizycznego charakteru.

Domy znajdują się na pograniczu Włoch i Austrii w Tyrolu. Ich autorem jest niezwykle zdolny architekt, Peter Pichler. Jeżeli będziecie szukać tych budynków podczas zimowej eskapady, szukajcie miasta Bolzano.

Lustrzane domy to dwa budynki, które sąsiadują ze sobą. Lustra pozwalają delektować się widokiem Dolomitów, które podkreślają wyjątkowy charakter miejsca.

Każdy dom wyposażono we własny balkon, ogród i niezależne wejścia. Przeszklone budynki dzięki wykorzystaniu lakieru UV zabezpieczają je przed kolizjami z ptactwem.

Czarne aluminium to materiał, który decyduje o niezwykłości domów. Ich wnętrze poraża prostotą i najwyższej klasy materiałami oraz subtelnie dobranymi meblami. Wszystko pozostaje na swoim miejscu. Niczego nie jest zbyt dużo. Architektura i wystrój wnętrz najwyższej klasy. Domy marzeń większości redakcji trendu.pl