Villa S to architektoniczne i designerskie dzieło sztuki. Rezydencja zlokalizowana w norweskim Bergen to dom, który stworzył architekt Todd Saunders.

Co więcej to obiekt, w którym architekt zamieszkuje. Można się zatem spodziewać, że znajdziemy tu wszystko co w świecie najnowszych architektonicznych trendów powinno występować.

Dom jest energooszczędny. Jednym ze źródeł ciepła są źródła geotermalne. To cenna wskazówka dla poszukujących lokalizacji dla własnych rezydencji. Poszukujcie miejsc bogatych w złoża wód termalnych.

Dom jest minimalistyczny i dostosowany do lokalnej kultury. Wszechobecne drewno i szkło.

Motywy narciarskie obecne w wystroju wnętrz i podgrzewana podłoga czynią rezydencję architekta niezwykle przyjemnym miejscem do mieszkania.

Krzyżowa niemal struktura budynku opiera się na trzech elementach. Jednym pionowym i dwóch poziomych.

Zachwyca ilość przestrzeni i spójność. Wszystkie elementy budynku, zarówne te zewnętrzne jak i umieszczone wewnątrz harmonizują ze sobą. Wszystko jest na swoim miejscu. Nie znajdziemy tu zbędnych elementów. Fenomenalnie prosta i funkcjonalna łazienka, genialna kuchnia i living room oraz biblioteka, która nadaje każdemu miejscu duszę. Zwróccie uwagę, że z zewnątrz budynek tworzy zwartą całość, a wszystkie elementy wystroju wnętrz pasują do siebie niczym klocki Lego.

Za architekturę wnętrz odpowiada Hannes Wingate. Wizja interioru jest niezwykle jasna i zdaje się zapraszać światła do tego, aby decydować o jego charakterze.

Genialny obiekt, który wynika z lokalnej tożsamości i przyrody. Budynek, który kreuje najnowsze trendy w architekturze. Dom idealny.