Marc Koehler to architekt, który odpowiada za jeden z najbardziej intrygujących i spójnych projektów architektonicznych tego roku.

To dom na wydmach zlokalizowany w Holandii.

Nadmorska przyroda determinuje charakter budynku. Obiekt jest inspirowany ruchem piachu, geometrią, naturalnym otoczeniem i współczesnymi trendami w architekturze.

Surowy klimat Północy i charakterystyczne cechy  przyrody wpływają na tożsamość „Dune House”.

Układ wewnętrzny, struktura i forma wynikają z nadmorskiego otoczenia. Dom zbudowano z innowacyjnych, energooszczędnych materiałów. Drewniana struktura, którą połączono z aluminium i drewnem powoduje, że budynek wpisuje się w krajobraz. Jest jego istotnym, fascynującym elementem, ale nie dominuje. Minimalistyczny, acz kontrowersyjny obiekt, który zachwyca pozornym kontrastem asymetrii i prostoty.

Trafne wpisanie w nadmorskie otoczenie powoduje, że mamy do czynienia ze swoistą symbiozą architektury i świata organicznego.

Logiczny układ domu, z centralnie umieszczonym kominkiem i funkcjonalnymi pomieszczeniami, które podzielono na strefy to inspiracja dla planujących własne cztery kąty.

Przemyślana i genialna architektura rodem z Holandii. Marc Koehler to architekt, który kreuje trendy. Rekomendacja trendu.pl