Wyróżnienie z jednolitego i rozległego krajobrazu południowej Portugalii to główny cel projektu czerwonego, minimalistycznego domu.

Modernistyczny obiekt to dzieło architektów z firmy Rebelo de Andrade z Lizbony.

House 3000 znajduje się na 500-hektarowej działce, w sąsiedztwie dużej ilości drzew korkowych. Bryła House 3000 wyróżnia się na tle imponującej przyrody, na przekór trendom, które rekomendują wpisywanie domów w świat ożywiony jako swoistego tła.

Struktura architektoniczna domu jest określona przez odważny, dwuspadowy dach oraz okna i drzwi, które wyglądają niczym geometryczne wycięcia w fasadzie. Prostota nieruchomości jest inspirowana romantycznym wyobrażeniem o wiejskim życiu.

Wnętrza to otwarta przestrzeń. Powierzchnia mieszkalna znajduje się na parterze. Białe ściany i podłogi z jasnego drewna tworzą otwartą i modną przestrzeń.

Firma Rebelo de Andrade priorytetowo potraktowała praktyki przyjazne dla środowiska, dlatego zamontowano panele i kolektory słoneczne.

House 3000 to architektura, która dominuje nad naturą. Prosta, ale unikalna forma i czerwony kolor wybijają się z jednolitego otoczenia. Rekomendacja trendu.