Monolityczna struktura solidnej betonowej bryły została zaprojektowana przez biuro projektowe 2001 z Luksemburga. Imponująca surową formą rezydencja jest położona w Mondorf-les-Bains, w południowej części Księstwa.

Dom został nazwany na cześć lokalnego bohatera Johna „Herculesa” Gruena, który na przełomie XIX i XX wieku był uważany za najsilniejszego człowieka na świecie.

Architekci tworząc masywną bryłę, inspirowali się siłą Johna.

Dom Herkulesa usytuowano na pochyłym terenie. Część nieruchomości zlokalizowano poniżej poziomu gruntu. W tej przestrzeni znajdziemy taras, na który prowadzą gładkie betonowe schody. Duże przeszklone okna wzdłuż wprowadzają do środka naturalne światło.

Na parterze podziwiamy pomieszczenia mieszkalne oraz otwartą kuchnię wraz z jadalnią. Dwa dodatkowe poziomy obejmują prywatną przestrzeń mieszkańców. Tu znajdują się dizajnerskie sypialnie i łazienki.

Wnętrze utrzymano w surowej, minimalistycznej konwencji. Wykończenia oraz meble z jasnego drewna wyraźnie ocieplają pomieszczenia stanowiąc swoisty kontrapunkt.

Od strony wschodniej i zachodniej umieszczono ściany ze szklaną osłoną przeciwsłoneczną, które tworzą lustrzaną elewację. To kontrast w stosunku do elewacji od stron północnej i południowej.

Imponująca, niemal hipnotyczna architektura na miarę współczesnych trendów w architekturze. Rekomendacja trendu.