Tym razem przenosimy się na południe Europy. Portugalia to niezwykle oryginalne, pełne wyrafinowanej architektury miejsce, które urzeka coraz więcej osób, decydujących się lokalizować tam swoje letnie rezydencje.

Minimalistyczny dom, który prezentujemy na zdjęciach poniżej znajduje się w Północnej części, sąsiadującego z Hiszpanią państwa.

Minimalistyczna, kameralna rezydencja nawiązuje do lokalnej tradycji i tożsamości kulturowej. To w istocie połączone cztery kameralne budynki, które nie wyróżniają się awangardową bryłą.

Ich połączenie, tworzy swoistą unikalną wartość. Synergia między klasyczną bryłą i współczesnymi materiałami oraz minimalistyczny, designerski charakter decydują o wartości obiektu.

Za projekt rodzinnej posiadłości odpowiadają Paulo Lago De Carvalho i Susana Lages Correia.

Budynek jest pełny transparentnego szkła, nie brakuje w nim również lokalnego granitu i wszechobecnego drewna. Sosnowe deski zdobią ściany, a cynkowy dach podkreśla współczesny charakter budynku.

Portugalia to nadal atrakcyjna cenowo destynacja i alternatywa dla letnich domów, które coraz częściej budujemy w takich państwach jak Hiszpania czy Chorwacja. Prezentowany dom potwierdza, że jakość architektury w tym dość egzotycznym, jak na europejskie standardy państwie, pozostaje na najwyższym światowym poziomie. Podobny wysoki poziom reprezentują lokalna kuchnia i niedoceniane, niszowe wina. Portugalia to dużo więcej niż smak Porto. To kraj, w którym odnajdziemy harmonię między tradycją, a względną nowoczesnością. I taką harmonię reprezentuje opisywany przez nas budynek. Rekomendacja trendu.pl za kunsztowną, stonowaną formę, jakość materiałów, bryłę i wystrój wnętrz. Idealna rezydencja na letnie wojaże.