Foster + Partners odpowiadają za projekt "Yacht Club de Monaco".

Obiekt został otwarty dla klientów jako nowy symbol księstwa. Budynek podkreśla luksusowy charakter miejsca. Został usytuowany nad brzegiem morza. Budynek oferuje zaplecze socjalne i sportowe dla posiadaczy luksusowych jachtów, stając się lokalnym centrum integrującym miliarderów.

W budynku wita nas przeszklony dziedziniec. Na pierwszym piętrze znajdziemy klub, bar i restaurację oraz basen. Całość uzupełniają liczne „kabiny” dla gości. Z budynku możemy podziwiać zarówno tor Formuły 1, jak również morskie pejzaże.

Przeszklone elewacje mogą być otwierane. Na zewnątrz znajdziemy tkane ekrany wspierane przez liczne maszty i wysięgniki. Wszystko nawiązuje do konwencji marynistycznej i jachtowej.

Budynek jest innowacyjny. Energię zapewniają ogniwa fotowoltaiczne, liczne panele słoneczne czy system chłodzenia, wykorzystujący wodę morską.

Budynek to swoiste Monaco w miniaturze. Centrum integrujące wszystko co najlepsze w stolicy blichtru i luksusu. Ulubionej destynacji rosyjskich i europejskich krezusów, dla których jedyną przyjemnością jest zakup coraz to nowych jachtów.

Dla architektów z Foster + Partners kluczowy jest zrównoważony rozwój. Budynek idealnie harmonizuje z tkanką miejską Monaco, wpisując się w jej charakter i nie zaburzając proporcji. Miejsce, które staje się nowym symbolem ekskluzywnego księstwa. Warto tam bywać.