Studio Zaha Hadid Architects wraz z Leonhardt, Andrä & Partner and Sinotech Engineering Consultants, wygrało międzynarodowy konkurs na zaprojektowanie nowego mostu w Tajpej, największej aglomeracji miejskiej  na Tajwanie. Most zlokalizowano przy ujściu rzeki Tamsui, która przepływa przez stolicę i główną metropolię Tajwanu. Obiekt wpłynie na jakość infrastruktury i transportu północnej części Tajpei i połączy dzielnice miasta.

Przez nową inwestycję przejedziemy samochodem, rowerem lub pieszo. To najdłuższy asymetryczny most podwieszany na świecie. Długość inwestycji to 920 metrów, wysokość to 175 metrów.

Rzeka Tamsui zachowa naturalny charakter i zgodnie ze współczesnymi trendami, nie zostanie uregulowana.

Wzdłuż rzeki znajdują się tereny rekreacyjno-turystyczne, które cieszą się dużą popularnością mieszkańców Tajpej. Każdego dnia nad rzekę schodzą tłumy ludzi, by podziwiać urokliwy zachód słońca nad Cieśniną Tajwańską. Projektanci zaproponowali most, który opiera się na jednym, betonowym maszcie. Formalne arcydzieło, nawiązuje do najwybitniejszych realizacji, za które odpowiada Zaha Hadid, ikona współczesnej architektury. Kolejna pozycja obowiązkowa dla poszukujących inspirującej architektury w Azji.